Formularz kontaktowy

Skrzydła drzwiowe, ościeżnice i opaski

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Skrzydła drzwiowe – wybierz swoje idealne drzwi

Drzwi podobnie jak meble mogą mieć różne kolory i warianty. Niektóre będą zaszklone, inne pełne. Jak wybrać odpowiednie? Jak już wspomnieliśmy, będą one budować pierwsze wrażenie na temat pomieszczenia. Dużą popularnością cieszą się skrzydła drzwiowe białe. Trend montowania właśnie ich szczególnie widoczny jest w przypadku nowych mieszkań – zarówno tych na sprzedaż, jak i na wynajem. Biały kolor ma pewne plusy. Zwykle kojarzy nam się z czystością i estetyką. Podobnie jak czarny jest to też kolor uniwersalny, którym łatwo trafić w gusta potencjalnych najemców. Warto zadbać o to, by skrzydło drzwiowe komponowało się z innymi elementami wnętrza. Najbezpieczniej jest dopasować je do koloru ścian lub znajdujących się w pomieszczeniu mebli.


Ościeżnice – prosty wybór

Z ościeżnicami jest o wiele łatwiej z pewnością, dlatego że dobieramy je na podstawie drzwi i zwykle oba produkty kupujemy w zestawie. Ościeżnica mająca ten sam kolor, co drzwi, wcale nie musi oznaczać drogi na skróty, ale uniwersalne rozwiązanie, które jest dobrze sprawdzone i estetyczne. Skrzydła drzwiowe i ościeżnice powinny idealnie komponować się z tym, co znajduje się wewnątrz pomieszczenia. Nie jest to trudne i przy minimalnym poczuciu estetyki nie będziemy musieli korzystać z usług projektanta wnętrz.


Ościeżnice i opaski – dlaczego na ościeżnicach warto montować opaski maskujące?

Opaski maskujące to nic innego jak dodatkowy element do zamontowania do ościeżnic. Sprawiają one, że nasza futryna nabiera przyjemniejszych kształtów. Same opaski działają jak progi podłogowe. Pełnią funkcję estetyczną. Opaski są jak dodatkowa nakładka, która przykrywa ościeżnice, uwypuklając kształty i dbając o jej dobry wygląd. Warto w nie zainwestować, jeśli chcemy, aby nasze drzwi nabrały pełniejszych kształtów i dobrze się eksponowały. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby kupić opaski w odpowiednim, pasującym do ościeżnicy kolorze. Warto też zwrócić uwagę, czy jest to, aby na pewno ten sam odcień drewna. Zakup drzwi i dodatków najlepiej traktować jako jedno zamówienie, dla każdego elementu dobrać odpowiednie kolory i mieć pewność, że dokonaliśmy właściwego zakupu.


Stolarka – czy warto skorzystać z usług stolarza?

Stolarka ma to do siebie, że daje nam poczucie unikatowości. W końcu to stolarz projektuje nam nasze wymarzone drzwi czy frontowe, czy te prowadzące do kolejnych pomieszczeń. Możemy więc polecić mistrzowi, co ma dla nas przygotować, a także samemu dobrać materiały oraz kolorystykę. Jest to opcja dla tych, którzy nie lubią iść za tłumem i preferują własny styl. W takim przypadku należy być pewnym swoich oczekiwań i dobrze przedstawić je specjaliście. Stolarz będzie miał w zasadzie tylko jedno podejście. Nie zwrócimy naszego towaru, który został wykonany na zlecenie, a każde kolejne odstępstwo lub też zmiana będą pociągały za sobą dodatkowe koszty.