Formularz kontaktowy

Płyta osb, mfp

Płyty OSB – jakie mają właściwości i zastosowanie?

Sprzedawane w sklepie 3W Platforma Budowlana płyty OSB, w tym surowe, są wyprodukowane z drzewnych wiórów, które zostały sprasowane i ułożone jednokierunkowo. W zależności od wersji poszczególne warstwy są sklejone syntetyczną żywicą lub klejem poliuretanowym. Wśród najważniejszych zalet tych materiałów należy wskazać wytrzymałość, szczelność oraz dobrą termoizolację. Niektóre modele są ponadto odporne na działanie wilgoci i skutecznie przenoszą znaczne obciążenia konstrukcyjne.

Ze względu na swoje parametry techniczne, drewnopochodne wielowarstwowe arkusze budowlane są wykorzystywane m.in. jako:

  • surowy podkład pod podłogę,
  • element schodów, meblowych ścianek działowych,
  • poszycie wewnętrznych i zewnętrznych ścian,
  • pokrycie stropów i dachów,
  • materiał do wykonywania ogrodzeń na placach budowy.

O popularności tych materiałów decyduje także łatwość ich obróbki stolarskiej. Można je dowolnie przycinać, wygładzać i łączyć. W ofercie sklepu remontibudowa.pl znajdziesz surowe i meblowe płyty OSB w różnych wymiarach, grubościach i przystępnych cenach.

Płyta MFP – ulepszona wersja OSB

To, co odróżnia MFP (Multi Funktions Platte) od OSB to sposób umieszczenia wiórów drzewnych, które są ułożone w różnych kierunkach. Takie rozwiązanie technologiczne sprawia, że produkt jest elastyczniejszy i dobrze znosi duże obciążenia na całej powierzchni. Ponadto, ten materiał budowlany cechuje się wysokim stopniem gęstości i spoistości, dzięki czemu arkusze MFP są bardziej usztywnione i skuteczniej izolują akustycznie i termicznie. Ta wielofunkcyjna płyta meblowa charakteryzuje się również lepszym współczynnikiem odporności na wilgoć.

Oba rodzaje materiałów są dostępne w poniższej ofercie – zapraszamy do składania zamówień.