Formularz kontaktowy

Okna, parapety i akcesoria

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Okna i parapety to inwestycja na długie lata. Nie warto więc szczędzić grosza

Nie da się zaprzeczyć, że okna i parapety, które montujemy w projekcie naszego domu to elementy trwałe i w gruncie rzeczy niewymagające częstych wymian, jeśli oczywiście nie dojdzie do rozległych uszkodzeń. Elementy takie jak klamki czy uchwyty zwykle i tak można wymienić. Sprawa wygląda jasno – im okno droższe, tym lepsze. Tak jest ze wszystkim, ale tutaj należy zwrócić uwagę na to, że okna i parapety to, jak wspomnieliśmy, inwestycja na długie lata. W dobre okna warto zainwestować już na etapie planowania. Jeżeli korzystamy z usług projektanta wnętrz, to zwykle zasugeruje on nam najlepszy model. W przypadku wybierania samemu należy wziąć pod uwagę walory estetyczne. Biały kolor jest bezpieczny, bo dobrze łączy się z innymi elementami wystroju wnętrza, lecz nie musi być regułą. Jeśli chcemy, możemy pokusić się o inne warianty kolorystyczne – wstawić okna imitujące drewno czy też bardziej w stylu art deco, na przykład, gdy ramy okna mają przypominać stal czy grafit. Kolor można dobrać na zasadzie kontrastu z otoczeniem.


Co wpływa na cenę okna?

Na koszt stolarki projektowanego okna składa się przede wszystkim sposób jego otwierania, tworzywo, wielkość i izolacja termiczna. To, o czym warto pamiętać, to fakt, że okna produkowane na zamówienie są oczywiście droższe niż odpowiedniki, które znajdziemy stacjonarnie w sklepach.

Jak wybrać parapety do naszych okien?

Parapety pełnią estetyczną funkcję zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania. Warto dobrać je „z głową”, a najprostszym sposobem będzie kupno całego zestawu – okna oraz parapety – i pozostawienie go w jednej i tej samej barwie. Żadne, nawet najlepsze okno, nie będzie wyglądało dobrze, jeżeli dobierzemy do niego nieodpowiednie parapety. Warto zatem pomyśleć, czy nie lepiej jest dopasować je na miejscu i kupić w zestawie? W ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić i nie musieć wracać się do sklepu, kiedy czegoś nam zabraknie.


Akcesoria okienne – dzięki nim nie musisz wymieniać okna w razie usterki

Wypadki zdarzają się każdemu. Dosyć uciążliwymi i częstymi usterkami, jeśli chodzi o okna, są złamane klamki, zerwane uszczelki czy rozregulowane zawiasy. Wszystkie te rzeczy wchodzą w skład części wymiennych, dzięki czemu nie musimy wymieniać całego okna, a tylko jeden z jego elementów. To tylko podkreśla długowieczność inwestycji w okna. W skład akcesoriów okiennych wchodzą przede wszystkim wymienne klamki, zawiasy i uszczelki, ale także zatrzaski balkonowe, poręczne uchwyty czy moskitiery.


Okno wizytówką domu

Kupując nowe okno bądź okna, należy zwrócić uwagę na estetykę oraz to, czy element dobrze wkomponuje się w wystrój naszego domu. Istotnymi aspektami są też cena, jakość tworzywa czy wielkość przedmiotu. Oprócz tego warto kolorystycznie dopasować parapety i – jeśli chcemy – zamontować dodatkowe akcesoria takie jak chociażby uchwyty do okien balkonowych, klamki na kluczyk czy przydatne wiosną oraz latem moskitiery. Przy tym wszystkim należy pamiętać, że okna to inwestycja na lata, więc nie warto szczędzić na nich grosza.