Formularz kontaktowy

Środki do płytek

Czym są grunty pod płytki?

Pojęciem gruntowania określamy czynność poprzedzającą nałożenie następnych powłok na daną powierzchnię. I chociaż zdarzają się sytuacje, w których umieszczone płytki trzymają się powierzchni nawet bez uprzedniego gruntowania, pamiętajmy, że nie oznacza to stuprocentowej gwarancji, że także i w naszym przypadku efekt końcowy utrzyma się latami. Ryzyko nie jest tu wskazane – także z powodu ewentualnych zniszczeń wymagających kosztownych napraw. Co więcej, zastosowanie gruntów pod płytki niesie ze sobą szereg zalet, do których zaliczamy:

 * możliwość wyrównania podłoża,

* ochronę kleju przed zbyt szybkim wyschnięciem,

 * wzmocnienie i utwardzenie starych tynków i innych luźno związanych podłoży,

 * wiązanie resztek zanieczyszczeń,

 * zatrzymanie rozwoju grzybów i szkodliwych drobnoustrojów,

 * poprawę przyczepności nakładanych materiałów.

Z tego też powodu nie warto zdawać się na opinie osób, które zakończyły niedawno prace montażowe w swoich domach bez wykorzystania środków do płytek. Brak gruntowania staje się bowiem zauważalny po dłuższym czasie, objawiając się pękaniem oraz odpadaniem nałożonych elementów.


Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu gruntu?

To, jaki grunt powinien wybrać klient, zależy w dużej mierze od miejsca jego wykorzystania, typu i stopnia chłonności podłoża, a także materiałów wykorzystywanych w trakcie prac wykończeniowych. Dobór odpowiedniego środka do płytek jest o tyle istotny, że to właśnie od niego będzie zależeć ogólna trwałość efektu końcowego. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroki wybór produktów – obejmujących zarówno preparaty do podłoży chłonnych, jak i grunty do podłoży niechłonnych. Oferujemy również grunty biokompatybilne, odznaczające się rekordowo niską emisją lotnych związków organicznych – zapewniającą pełne bezpieczeństwo korzystających z nich osób oraz środowiska.


Specjalistyczne preparaty czyszczące i impregnujące do płytek

Nasza oferta to także szeroki wybór środków do płytek o działaniu czyszczącym i impregnującym. Przykładem jest na przykład preparat czyszczący Sopro do usuwania tłuszczu z powierzchni betonowych, okładzin ceramicznych, podłoży mineralnych lub kamienia naturalnego. Oferujemy również środki do usuwania resztek cementu, wygładzania fug, a także impregnacji różnego rodzaju powierzchni. Wszystkie produkty dostępne w naszym asortymencie powstały w zgodzie z normami obowiązującymi na terenie zarówno Unii Europejskiej, jak i Polski.


Zapraszamy do zakupów!

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z doborem środków do płytek lub dostępnością konkretnego produktu zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem. Pomożemy Ci w znalezieniu najskuteczniejszego gruntu pod płytki, który utrwali efekty Twojej pracy na wiele lat. Zapewniamy przy tym atrakcyjne ceny oraz promocje dla stałych klientów. Życzymy udanych zakupów!