Formularz kontaktowy

Drzwiczki rewizyjne, maskownice, klapy rewizyjne

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Do czego służą drzwiczki rewizyjne?

W każdym budynku wyodrębnione musi zostać miejsce dostępu do konkretnych instalacji. Układy doprowadzające gaz, wodę czy prąd do obiektu wymagają konserwacji lub niekiedy naprawy. W takich sytuacjach istotna dla serwisanta jest możliwość łatwego dostania się do przewodów biegnących w ścianie czy suficie. Gwarantują to drzwiczki rewizyjne. W naszej ofercie dostępne są modele plastikowe i metalowe, które różnią się od siebie także wymiarami.

Montuje się je w miejscach, w których znajdują się otwory rewizyjne. Tym samym zapewniają dostęp nie tylko do rur poszczególnych instalacji, ale przede wszystkim do ich zaworów czy liczników. Dzięki specjalnym drzwiczkom właściciele domów oraz mieszkań mogą we własnym zakresie dokonać odczytu pomiarów zużycia wody. Są też potrzebne wtedy, gdy niezbędna jest wymiana wodomierzy. Serwisanci nie muszą w takiej sytuacji niszczyć ściany czy sufitu – do przeprowadzenia niezbędnych prac wystarczą im właśnie niewielkich rozmiarów drzwiczki.

Nasz sklep budowlany proponuje klientom również specjalne kratki oraz maskownice rewizyjne. Takich artykułów używa się częściej przy układach wentylacji. Zapewniają one dostęp do przewodów kominowych. Dzięki nim bez problemu można przeprowadzić kontrolę czy naprawę poszczególnych elementów instalacji technicznych w budynku. Każdy z proponowanych przez nas wyrobów tego typu jest dokładnie sprawdzany pod kątem jakości.

Sprawia to, że drzwiczki rewizyjne czy innego typu artykuły do maskowania przewodów, liczników oraz zaworów, są trwałe i odporne na zużycie przy wielokrotnym otwieraniu. Oferowane są w wielu wariantach, co pozwala łatwo dopasować je do konkretnego wnętrza. Zachęcamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem – w razie potrzeby przy wyborze maskownic, kratek lub wspomnianych drzwiczek pomoc zagwarantują nasi doświadczeni doradcy.

Drzwiczki rewizyjne – bezpieczeństwo instalacji

Zabezpieczenie dostępu do rur, zaworów i liczników jest istotną kwestią w każdym domu. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy z pomieszczeń z otworami rewizyjnymi korzystają również dzieci. Nie powinny mieć one kontaktu z elementami instalacji. Rozwiązaniem problemu jest montaż specjalnych drzwiczek z zamkiem na klucz. Dzięki takiej konstrukcji będą mogły je otworzyć wyłącznie uprawnione do tego osoby, np. właściciel lub zarządca konkretnej nieruchomości.

W podobnym wariancie oferujemy również maskownice rewizyjne. Modele komorowe, które wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego, są wyposażone w trudny do uszkodzenia zamek bębenkowy. W ten sposób można skutecznie zabezpieczyć każdą instalację – dostęp do niej dla osób niepowołanych będzie praktycznie niemożliwy. Drzwiczki oraz maskownice rewizyjne chronią też najmłodszych użytkowników domu czy mieszkania. Bezpośredni kontakt z elementami układów gazowych i elektrycznych to dla nich zagrożenie.

Nasz sklep budowlany dysponuje także wspomnianymi zabezpieczeniami w wariancie zatrzaskowym. Również i w tym wypadku stanowią one dobrą ochronę instalacji. Oprócz drzwiczek i maskownic proponujemy też klientom kratki rewizyjne. Są dostępne w zestawach razem z solidną ościeżnicą, co ułatwia ich montaż. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zamaskowanie otworu technicznego przy przewodach wentylacyjnych i kominowych.

Takie elementy są wykonane zarówno z tworzyw sztucznych, jak i metalu. W obu wariantach są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wraz z upływem lat nie pękają i nie korodują, stanowiąc doskonałe zabezpieczenie instalacji użytkowych w budynku. W naszym sklepie znaleźć można wiele rodzajów drzwiczek, maskownic oraz kratek rewizyjnych – zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami w celu wyboru odpowiedniego rozwiązania do konkretnego pomieszczenia oraz zastosowania.

Drzwiczki rewizyjne – jak wybrać?

Przy zakupie zabezpieczeń do instalacji technicznych należy zwrócić uwagę przede wszystkim na miejsce ich montażu. Do sufitów rekomendujemy użycie specjalnych klap, które składają się z trwałych profili wykonanych z aluminium, stanowiących stelaż dla płyty gipsowo-kartonowej. Wygodny dostęp do układów wodnych czy elektrycznych biegnących w pionie zapewniają z kolei drzwiczki rewizyjne. Dopasowuje się je przede wszystkim pod względem wymiarów – tak, by idealnie pasowały do przygotowanego otworu w ścianie.

Nie bez znaczenia pozostaje też materiał, z którego są wykonane. Najbardziej uniwersalne są tworzywa sztuczne – w szczególności PVC. Wykonane z nich drzwiczki rewizyjne są stosunkowo trwałe, odporne na działanie wilgoci, ale mogą ulec odkształceniu w wysokich temperaturach. Można je też łatwiej uszkodzić niż modele metalowe. Rodzaj materiału użytego do produkcji takich zabezpieczeń ma także wpływ na ich wygląd.

Estetyka jest dla wielu właścicieli domów czy mieszkań bardzo ważnym kryterium przy doborze drzwiczek rewizyjnych. Choć są one przeważnie umieszczane w pomieszczeniach technicznych i sanitarnych, to nadal pozostają jednak widoczne. Z tego względu powinny być neutralne wizualnie. Swoim klientom proponujemy również modele kolorowe. Nasza oferta obejmuje m.in. brązowe drzwiczki wykonane ze wspomnianego tworzywa sztucznego. Dostępne są też w wersji metalowej, polerowanej dodatkowo na wysoki połysk.

Przy wyborze tego typu wyposażenia technicznego budynków należy kierować się także systemem ich otwierania oraz warunkami, w jakich będą eksploatowane. Jeśli z pomieszczeń z otworem rewizyjnym korzystają małe dzieci, to drzwiczki powinny być zamykane na klucz. W innym wypadku lepiej sprawdzą się natomiast modele zatrzaskowe. Nasz sklep budowlany dysponuje szeroką ofertą artykułów zabezpieczających przewody kominowe i wentylacyjne, a także elementy instalacji gazowych, elektrycznych czy wodnych. Skontaktuj się z naszymi doradcami w celu wyboru najlepszych do konkretnego zastosowania drzwiczek rewizyjnych!