Formularz kontaktowy

Kątowniki, płaskowniki stalowe i ocynkowane

Kątowniki stalowe – charakterystyka i zastosowanie

Elementy ze stali sprawdzają się przede wszystkim w budownictwie. Artykuły metalowe są ważną częścią tej branży – przygotowuje się z nich zarówno wzmocnienia w sporych obiektach, jak i mniejsze konstrukcje. Do najważniejszych wyrobów hutniczych tego typu zaliczają się zdecydowanie kątowniki stalowe. Są one gięte na zimno bądź walcowane. Dzięki takim metodom przygotowania są one przede wszystkim bardzo wytrzymałe.

Z tego względu wykorzystuje się je do tworzenia elementów architektury zewnętrznej – ogrodzeń, bram i balustrad. Proponujemy kątowniki w wariancie ocynkowanym, które nie są narażone na korodowanie. Takie wyroby dostępne są w ofercie naszego sklepu w różnych rozmiarach. Można je też stosować do wzmacniania zabudów z płyt gipsowo-kartonowych czy tworzenia trwałych mebli. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą w wyborze kątowników stalowych.

Jakie zastosowanie mają płaskowniki?

W budownictwie wykorzystuje się też pręty o prostokątnym profilu. Są to płaskowniki, które różnią się od siebie przede wszystkim grubością i szerokością. Nasz sklep budowlany oferuje klientom takie wyroby hutnicze pochodzące od sprawdzonego producenta. Są one poddane ocynkowaniu, dlatego można je stosować do przygotowywania konstrukcji narażonych na działanie wilgoci. Mowa o bramach i ogrodzeniach.

Tego typu artykuły metalowe są wykorzystywane także do produkcji maszyn i urządzeń codziennego użytku. Płaskowniki z naszej oferty spełniają rygorystyczne normy jakościowe, co pozwala stosować je nawet w narażonych na intensywną eksploatację konstrukcjach. Są odporne na spore obciążenia i nie ulegają odkształceniom. Z tego powodu świetnie sprawdzą się w branży budowlanej.