Formularz kontaktowy

Zaprawy cementowe

Zaprawy cementowe

W tej kategorii dostępna jest gotowa zaprawa cementowa i wapienna najlepszych producentów w atrakcyjnych cenach. Zamówisz u nas wyroby wyłącznie sprawdzonych i cieszących się dobrą renomą marek, jak m.in. Atlas, Perfect, Novipro, Weber czy Cekol. Szeroki wybór różnych typów pozwoli Ci na znalezienie dokładnie takiej zaprawy, jakiej potrzebujesz, np. murarskiej, cementowo-wapiennej czy szybkowiążącej. Mają one szerokie zastosowanie, dlatego zrobisz u nas niezbędne zakupy niezależnie od specyfiki wykonywanych prac.

Oferowane w naszym sklepie internetowym produkty są wykorzystywane głównie do rozmaitych prac budowlanych w budownictwie praktycznie każdego rodzaju. Mają zastosowanie podczas stawiania domów jednorodzinnych, bloków mieszkalnych, dróg, konstrukcji użyteczności publicznej i wielu innych obiektów architektonicznych. Jest więc niezwykle wszechstronnym spoiwem, które odpowiada m.in. za łączenie elementów, przenoszenie ciężaru pomiędzy nimi i zabezpieczanie oraz wypełnianie szczelin. Murarskiej gotowej zaprawy cementowej i wapiennej używa się także do wytwarzania elementów budowlanych czy kładzenia posadzek, ale to tylko niewielka część jej szerokiego zastosowania.

Ponieważ znaczenie dostępnych w tej kategorii produktów w procesie budowy jest newralgiczne, trzeba pamiętać o właściwym doborze wyrobu do określonego przeznaczenia. W razie potrzeby możesz skontaktować się z nami, żeby uzyskać pomoc w zakupach i podjęciu prawidłowej decyzji dotyczącej tego, czy najlepszym rozwiązaniem będzie np. tradycyjna czy szybkowiążąca zaprawa cementowo-wapienna. Sprawdź, co mamy do zaproponowania!

Zaprawy cementowo-wapienne

Gdy remontujesz lub budujesz, prawdopodobnie będzie Ci potrzebna gotowa murarska zaprawa cementowo-wapienna. Wykorzystuje się ją do tynkowania i murowania, ponieważ jej struktura gwarantuje mocne łączenie przy jednoocznej wentylacji powierzchni, a do tego jest odporna na wilgoć. Z kolei dzięki zawartości wapna zachowuje elastyczność, która powoduje, że materiał się nie odkształca i nie odpada od ściany. Na długi czas można zapomnieć o nieestetycznym widoku ukruszonej powierzchni. Ponadto zapewnia wieloletnią trwałość, a jej nakładanie przebiega sprawnie i komfortowo.

Ważną funkcją, którą spełnia gotowa zaprawa cementowo-wapienna szybkowiąząca i standardowa, jest przenoszenie obciążeń pomiędzy elementami konstrukcji. Daje ona pewność, że ciężary są rozlokowane we właściwy, równomierny sposób, co przekłada się na stabilność budowanego obiektu. Z kolei w przypadku nieotynkowanych powierzchni odgrywa również rolę sączka, wchłaniając wilgoć i ułatwiając jej szybsze wysychanie. Z powodzeniem stosuje się ją m.in. do stawiania i tynkowania ścian, murowania bloków cegieł czy wypełniania szczelin. Jej właściwości łączą w sobie cechy cementu i wapnia, dlatego wykorzystasz ją także do kładzenia posadzki, wykonywania stropu czy stworzenia podłogi.

Zaprawa szybkowiążąca

Jednym z rodzajów dostępnych w sprzedaży gotowych cementowych i wapiennych zapraw murarskich jest ta szybkowiążąca. Jej specyfika polega na tym, że utwardza się w znacznie krótszym czasie niż produkty innego rodzaju, a poza tym jej właściwości są identyczne, a więc gwarantuje elastyczność, wytrzymałość i plastyczność. Polecamy ją, w szczególności gdy zależy Ci na szybkości wykonywanych prac.

Gotowe zaprawy cementowe

Oferowane w naszym sklepie produkty są bardzo praktyczne, ponieważ pozwalają na błyskawiczne uzyskanie spoiwa, bez potrzeby korzystania z betoniarki. W ten sposób poprawia się tempo i obniża koszt prowadzonych prac budowlanych, co przynosi większy zwrot z prowadzonych inwestycji. Jedyne, co wystarczy zrobić, żeby uzyskać oczekiwany efekt, to wymieszanie zawartości opakowania z wodą przy użyciu mieszadła. Równie istotne jest to, że gotowa zaprawa murarska cementowo-wapienna, w tym także szybkowiążąca, ma określone właściwości i jest profesjonalnie przygotowana, co może być nie do osiągnięcia w przypadku wykonywania jej własnym siłami w betoniarce. Zapraszamy do przejrzenia tej kategorii i zamówienia w dobrych cenach wielu różnych produktów do rozmaitych zastosowań!