Formularz kontaktowy

Umywalki, wc kompakty, stelaże, deski

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 131

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 131

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Siatka Lista

Duży wybór i wiele wariantów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów toalet i umywalek, które różnią się nie tylko ceną, ale także kształtem, wykonaniem czy jakością użytych materiałów. Do tego dochodzą też toalety, stelaże i deski klozetowe – w tym przypadku wybór jest bardzo duży, a przecież chcemy, by wszystko do siebie pasowało, a nasza toaleta sprawiała wrażenie czystej, komfortowej i przyjemnej dla oka. Warto poświęcić chwilę temu, by dopasować do siebie poszczególne elementy wnętrza.


Z czego wykonane są muszle i deski klozetowe?

Standardowe toalety ceramiczne są wykonywane głównie z porcelitu lub materiałów pochodnych. Stosunkowo często spotykane są także muszle z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Te ostatnie można zaobserwować w pociągach lub wolnostojących toaletach miejskich. Co ciekawe, sama muszla klozetowa wraz z deską może funkcjonować jako samodzielny element wyposażenia toalety lub też wchodzić w skład kompaktu WC.


Jak dobrać umywalkę? – rodzaje umywalek

Umywalki mają wiele rodzajów i dzielą się na kilka kategorii. To, którą wybierzemy, będzie zależało przede wszystkim od naszych potrzeb oraz gustu. Do wyboru mamy:

 * umywalki wiszące,

 * nablatowe,

 * wpuszczone w blat,

 * podblatowe,

 * stojące.

Umywalki mogą się także różnić kształtem, a wśród każdej z wymienionych kategorii znajdziemy kolejne podkategorie. Sama konstrukcja umywalki również będzie zależeć od modelu. Najczęściej spotykane są umywalki owalne, lecz na rynku znajdziemy też wiele innych, jak na przykład umywalki prostokątne, okrągłe czy eliptyczne. Jeśli natomiast chcemy zakryć syfon, z pewnością warto pomyśleć o umywalkach wbudowanych w meble. Zwykle jest to podzlewowa szafka na kosmetyki – dodatkowo zabezpieczona idącym w ścianie stelażem oraz śrubami.


Z czego wykonana jest umywalka?

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji umywalek z pewnością jest ceramika. Na dany element armatury łazienkowej składa się misa umywalkowa, pełniąca funkcję zbiornika oraz tzw. powierzchnia odkładcza, gdzie możemy położyć mydło, kubek na szczoteczki do zębów lub też kosmetyki.