Formularz kontaktowy

Kotły, pompy, odnawialne źródła energii

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 79

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 79

Strona:
  1. 1
  2. 2

Siatka Lista

Kotły gazowe – zalety

Paliwo w postaci gazu ziemnego jest nadal dość tanie, dlatego doskonale nadaje się do ogrzania nim wnętrz i wody użytkowej w domach oraz innych budynkach. Przy wyposażeniu obiektu w nowoczesny kocioł kondensacyjny minimalizowane są straty energii dzięki wysokiej sprawności takiego urządzenia. Ważna jest też jego uniwersalność – w układzie centralnego ogrzewania może rozprowadzać ciepło zarówno poprzez przewody podłogowe, jak i tradycyjne grzejniki. Nasz market budowlany to miejsce, w którym nabyć można tego typu piec na gaz w wariancie jedno- i dwufunkcyjnym. Każdy z oferowanych modeli jest wyposażony w bezpieczną zamkniętą komorę spalania. Dzięki temu ryzyko emisji spalin bezpośrednio do kotłowni nie istnieje.

Kocioł gazowy odpowiednio dopasowany do potrzeb inwestora to zatem urządzenie wydajne, oszczędne w eksploatacji i uniwersalne. Należy także zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenia. Systemy zapobiegające zamarzaniu elementów pieca oraz blokowaniu się pompy to rozwiązania zapewniające brak problemów z jego pracą nawet w trudnych warunkach. Wysokiej klasy modele są również wyposażone w czujnik kontrolujący ciśnienie w układzie. Takie kotły gazowe dwufunkcyjne zapobiegają sytuacjom, w których jest ono zbyt niskie. Moc palnika można konfigurować, a jego wykonanie z trwałych materiałów gwarantuje bezawaryjne użytkowanie nawet przez kilkanaście lat. Korzystanie z pieców na gaz jest więc bardzo korzystne – zachęcamy do zakupu takich urządzeń w naszej hurtowni budowlanej!

Kocioł gazowy dwufunkcyjny

Źródło zasilania instalacji grzewczej w budynku powinno być nowoczesne i wydajne, dlatego inwestorzy chętnie decydują się na montaż w swoich obiektach specjalnych pieców dwufunkcyjnych. Są one uniwersalne – podgrzewają zarówno wodę rozprowadzaną we wnętrzach w celu zwiększenia w nich temperatury, jak i wodę użytkową. Dzięki kompaktowej budowie sprawdzają się w miejscach, w których powierzchnia użytkowa jest ograniczona. Niewielkie wymiary wynikają z zastosowania wbudowanego w kocioł zasobnika warstwowego. Zastępuje on osobne urządzenie tego typu, które występuje z kolei przy piecach jednofunkcyjnych. Oszczędność przestrzeni wpływa również na cenę urządzenia. Modele określane jako dwufunkcyjne są bowiem stosunkowo tanie.

Można je montować np. w łazience. Nowoczesne kotły gazowe są wykonane w sposób estetyczny, dlatego ich obudowa nie wpływa negatywnie na aranżację wnętrza. Wszelkie przewody i zawory są w tym wypadku odpowiednio ukryte. Piec dwufunkcyjny sprawdza się przede wszystkim w mieszkaniach, gdzie przestrzeń jest dość ograniczona. Bez przeszkód można go jednak stosować również w małych domach jednorodzinnych i obiektach przemysłowych, co jest kolejną jego zaletą. Ostateczny wybór dobrze jest podjąć po konsultacjach z doradcami z naszego sklepu budowlanego. Pomogą oni w dopasowaniu pieca na gaz do charakterystyki danego budynku oraz zapotrzebowania jego użytkowników m.in. na ciepłą wodę użytkową.

Kocioł gazowy kondensacyjny

Nawet przy ogrzewaniu budynku gazem możliwe jest występowanie strat energii. Wynikają one z budowy pieca, jaki został wykorzystany w danej instalacji grzewczej. Kluczowe jest w tym zakresie schładzanie spalin. Możliwości tradycyjnych kotłów są w tym wypadku dość ograniczone. Z tego względu w nowoczesnych obiektach stosuje się modele kondensacyjne. Skroplona para wodna oddaje dodatkowe ciepło, którego wykorzystanie powoduje ograniczenie zapotrzebowania na paliwo. Tym samym taki piec na gaz jest rozwiązaniem przede wszystkim oszczędnym, ale też ekologicznym. Nie bez znaczenia jest również zmniejszenie emisji tlenku węgla przy eksploatacji gazowego kotła kondensacyjnego.

Jego zakup nie stanowi wielkiego obciążenia finansowego – nasz sklep budowlany proponuje klientom takie modele w atrakcyjnych cenach. Ich wysoka sprawność łączy się z niewielkim poziomem hałasu podczas pracy urządzenia. Oferujemy piece gazowe z zamkniętą komorą spalania, które są bezpieczne dla użytkowników. Dzięki swojej budowie i specyfice działania są w pełni przystosowane do pracy z nowoczesnymi, ekologicznymi rozwiązaniami w zakresie ogrzewania budynków. Mowa o pompach ciepła i kolektorach słonecznych, z którymi można połączyć kocioł kondensacyjny. Sprzedażą takich urządzeń zajmuje się nasza hurtownia budowlana. Zapraszamy do kontaktu – pomożemy w wyborze odpowiedniego pieca na gaz dopasowanego do potrzeb klienta.