Formularz kontaktowy

Kanalizacja, oczyszczalnia

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 333

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 333

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Kanalizacja w każdym domu

Ścieki wytwarzane są w każdym domu i w dzisiejszych czasach należy je odprowadzać we wskazane miejsce np. do szamba, czyli zbiornika, gdzie lądują nasze brudy, czy miejskich sieci kanalizacyjnych, skąd trafiają one do oczyszczalni. Kanalizacja to instalacja sanitarna, która doprowadza czystą wodę i odprowadza tą brudną, pełną nieczystości. Co więcej doprowadzanie czystej wody do naszego domu, jest tak samo ważne jak odprowadzanie zanieczyszczeń do oczyszczalni. Z tego powodu kanalizacja powinna być niezawodna, lecz o wszystkim w gruncie rzeczy decyduje jakość wykonania.


Kanalizacja – o czym nie wolno zapomnieć?

Kanalizacja, której elementy są wykonane głównie z tworzyw sztucznych, powinna być przede wszystkim szczelna i dobrze zabezpieczona. Decyduje o tym przede wszystkim jakość wykonania poszczególnych części. Jeśli jednak chodzi o zabezpieczenia, to za nie odpowiadamy my lub też osoby, którym zleciliśmy budowę naszego domu czy zamontowanie sieci wodno-kanalizacyjnej. Na etapie stawiania domu prawidłowy montaż kanalizacji powinien przewidywać drogę, którą wzdłuż której zostaną położone rury, a ta zwykle wiedzie poprzez ściany, podłogi oraz stropy. Otwór na rury powinno się dodatkowo wypełnić materiałem izolacyjnym, który nie dość, że uszczelni instalację, to także zabezpieczy ją przed wszelkimi zagrożeniami mogącymi naruszyć jej konstrukcję.


Jakie elementy składają się na kanalizację?

Kanalizacja to labirynt rur, trójników, syfonów czy przewodów wentylacyjnych. W zasadzie instalacja kanalizacyjna nie różni się częściami od instalacji wodnej czy grzewczej, choć jej elementy są zwykle wykonane z tworzyw sztucznych.


Jaki jest koszt wykonania kanalizacji?

Koszt wykonania kanalizacji zależy od wielu czynników, z czego najbardziej istotnymi są dwa determinanty. Pierwszy z nich to rodzaj budynku – inna cena będzie dotyczyła bloku w centrum miasta, a zupełnie inna domku jednorodzinnego na przedmieściach. Drugim czynnikiem wpływającym na cenę będą też wymagania klienta. Im większa ilość toalet, zlewów i umywalek, tym więcej wyniesie nas montaż sieci kanalizacyjnej. Warto też wziąć pod uwagę miejsce, do którego ścieki będą odprowadzane, jak i rodzaj gruntu, który trzeba będzie przekopać w celu podpięcia nieruchomości do kanalizacji.

 * Cena przekopu: około 100–150 zł za godzinę pracy.

 * Cena rur plastikowych: około 5–25 zł za metr bieżący (w zależności od wskaźnika DN).

 * Doprowadzenie rur do punktów kanalizacyjnych – około 50–150 zł za każdy.

 * Wykonanie studzienki rewizyjnej: około 700–800 zł.

Podsumowując, średnia którą przyjdzie nam zapłacić za wykonanie kanalizacji będzie oscylowała w granicach 2–3 tysięcy złotych, choć w zależności od lokalizacji cena ta może być mniejsza lub większa (sięgająca nawet 6 tysięcy złotych).