Formularz kontaktowy

Instalacje z tworzyw, armatura, izolacje

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 628

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 628

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Instalacje z tworzyw – z tego między innymi składa się armatura

Aby urządzenie było w pełni sprawne, należy zapewnić mu warunki do poprawnego funkcjonowania. Kran potrzebuje zarówno rur, które doprowadzają wodę, jak i tych, które ją odprowadzają. Tak samo jest w przypadku kabiny prysznicowej czy muszli klozetowej. To wszystko wchodzi w skład armatury. Oprócz samych sprzętów elementem składowym są jeszcze instalacje z tworzyw oraz izolacje. My sami czy wynajęty przez nas projektant wnętrz powinniśmy zadbać nie tylko o wystrój pomieszczeń, ale także rozłożenie źródeł zasilania, urządzenia sanitarne, instalacje wodno-kanalizacyjną i armaturę. By dom spełniał swoje funkcje, musi nie tylko dawać schronienie, ale powinien być w nim również dostęp do bieżącej wody – zarówno ciepłej, jak i zimnej.


Armatura to zestaw dziesiątek różnorakich elementów

Ustaliliśmy już, że w skład armatury łazienkowej czy kuchennej, bo w kuchni również powinien znaleźć się zlew, wchodzą umywalki, sieci wodno-kanalizacyjne, toalety czy krany. Oprócz tego to także zbiór różnego rodzaju rur, złączek, kolanek, uchwytów i otulin. Właściwie można to nawet przyrównać do klocków LEGO, dlatego też ułożenie tego wszystkiego dla kogoś bez doświadczenia hydraulicznego może okazać się nie lada wyzwaniem. Poprzez nieumiejętne zamontowanie tych elementów możemy nie tylko stracić czas, ale narobić również niepotrzebnych szkód. O wiele lepiej, choć niekoniecznie taniej, będzie wynająć fachowca, który zajmie się montażem armatury oraz jej izolacją, co także jest bardzo ważne.


Izolacja armatury łazienkowej – dlaczego jest tak ważna?

Nie licząc okien, sam dom powinien być jak najbardziej szczelny, chociażby po to, aby zimą zatrzymywać ciepło i nie wpuszczać do środka chłodnego powietrza. Jeśli chodzi o armaturę, to warto ją izolować z dwóch powodów. O pierwszym już nieco wspomnieliśmy – chodzi o sezonowość. W czasie zimy, a w dodatku podczas mrozów, może dojść do takiej sytuacji, że woda w rurach zamarznie. Dzięki izolacji możemy tego uniknąć. Izolacja chroni też mieszkańców domu przed wdzierającym się do środka robactwem. Istnieje wiele gatunków, które upodobały sobie akurat łazienki. Wilgoć, puste ściany, otwory wokół wychodzących na zewnątrz rur, jak i sama ich liczba sprawiają, że dla niektórych robaków nasza łazienka staje się idealnym miejscem do życia. Izolując szczelnie wszystkie elementy armatury, możemy uniknąć tego kłopotu. Warto więc zadbać o to już na etapie budowy domu czy remontu istniejącego mieszkania.