Formularz kontaktowy

Instalacje

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 2285

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 2285

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Instalacje elektryczne i grzewcze

Po wykonaniu przyłącza i doprowadzeniu na posesję zasilania z sieci należy zadbać o rozprowadzenie prądu w budowanym obiekcie. W tym celu tworzy się specjalną instalację, która składa się z przewodów w postaci kabli, ale nie tylko. Jest to podstawowy układ w każdym konstruowanym obecnie budynku – podobnie jak system odpowiadający za jego ogrzewanie. Ich wykonanie to konieczność zakupu wielu części, które muszą być przystosowane do konkretnych warunków eksploatacji.

Jakie elementy instalacji elektrycznych są najważniejsze?

Utrzymanie właściwego napięcia i rozprowadzenie prądu w sposób bezpieczny do wszystkich punktów odbioru to podstawowe zadanie rozdzielnic. Mają one najczęściej budowę szafy lub skrzynki, w której znajdują się bezpieczniki, wyłączniki czy ograniczniki przepięć. Ważnym elementem są też w tym wypadku sterowniki oraz regulatory. Właściwe dla danego budynku podzespoły są montowane w konkretnych rodzajach rozdzielnic, które oferuje nasza hurtownia budowlana.

Dla obiektów mieszkalnych dobrym wyborem będą modele modułowe natynkowe oraz podtynkowe. Podobne rozwiązania konstrukcyjne sprawdzają się też w halach, magazynach czy na placach budowy, jednak w tym wypadku nieco inne jest dodatkowe wyposażenie – niezbędne są bowiem gniazda na przewody OW i OPD. Nie należy zapominać również o podlicznikach energii, które także są istotną częścią kompletnych instalacji elektrycznych.

Kluczowe w takich układach są przewody. To właśnie za ich pomocą prąd rozprowadzany jest do punktów odbioru. Do najważniejszych parametrów kabli instalacyjnych zalicza się ich długość, średnicę przekroju rdzenia oraz liczbę żył. Nasz sklep budowlany jest w stanie dostarczyć zarówno przewody elektryczne LgY, jak i równie popularne modele YDYp, YDY i YKY. Litery oznaczają w tym wypadku rodzaje materiałów zastosowanych w poszczególnych produktach i tym samym określają ich konstrukcję.

Warto sprawdzić właściwości kabli pod kątem zastosowanych w nich izolacji. Najczęściej stosuje się zabezpieczenie z poliwinitu. Przewody dopasowuje się także pod kątem napięcia znamionowego. Im wyższe wartości podane w tym zakresie przez producenta, tym większe obciążenia będą one w stanie wytrzymać bez uszkodzenia instalacji elektrycznej.

Z czego składają się instalacje grzewcze?

Każdy budynek musi być wyposażony w układ, za którego pomocą możliwe jest zwiększanie temperatury we wnętrzach. Ogrzewanie pozwala użytkować obiekt również w sezonie jesienno-zimowym. Obecnie przez inwestorów coraz chętniej wybierane są ekologiczne rozwiązania w zakresie pozyskiwania energii cieplnej – pompy ciepła. Dużym zainteresowaniem klientów naszego sklepu budowlanego cieszą się również nieustannie kotły na paliwo stałe. Instalacje grzewcze w budynku muszą być wyposażona w tego typu urządzenia, ale nie tylko.

Istotne są też przewody – rury miedziane lub wykonane z tworzyw sztucznych. To właśnie w nich transportowana jest podgrzana woda, którą rozprowadza się np. do grzejników. To kolejny z elementów oferty naszej hurtowni budowlanej – proponujemy estetyczne modele płytowe, żeberkowe i łazienkowe. Asortyment obejmuje też wszystkie niezbędne części armatury, jaka wykorzystywana jest przy tworzeniu wydajnej instalacji grzewczej w każdym rodzaju obiektu użytkowego.

Materiały i akcesoria instalacyjne

Podczas przygotowania układów doprowadzających media do budynku nie należy zapominać o dodatkowych komponentach, które mają znaczący wpływ przede wszystkim na wydajność i żywotność wspomnianych systemów. W przypadku centralnego ogrzewania bardzo dobrym wyborem będzie nowoczesna pompa obiegowa. Dzięki niej możliwa jest wygodna regulacja przepływu wody oraz ciśnienia, z jakim rozprowadzana jest w instalacji grzewczej. Istotne są też zawory bezpieczeństwa oraz mieszające, reduktory, manometry, a także śrubunki.

Z kolei w układzie odpowiedzialnym za dostarczenie prądu elektrycznego ważne są m.in. listwy instalacyjne, opaski kablowe czy mocowania do przewodów. Ich uwzględnienie przy budowie instalacji pozwoli na zabezpieczenie kabli i odpowiednie ułożenie ich na posesji oraz w obiekcie. Służą do tego także izolacje i rury, w których ukrywa się elementy wspomnianego systemu. Nie należy zapominać również o puszkach wyznaczających konkretne obwody elektryczne. Montuje się je przeważnie w ścianach, gdzie następnie umieszczane są gniazdka pozwalające na podłączanie urządzeń do zasilania.