Formularz kontaktowy

Impregnaty do drewna, lakiery, bejce

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Dobre impregnaty do drewna zapewniają trwałość materiałom drewnianym. Bez wątpienia warto zaimpregnować tego typu elementy znajdujące się w domu i w ogrodzie. Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy? A co z meblami ogrodowymi, ogrodzeniem, altaną czy schodami? Na pewno je masz. Jeśli są drewniane, to nie warto pomijać etapu impregnacji, aby mieć pewność, że posłużą bez szwanku przez długie lata. Co więcej, prawidłowo dobrane i zastosowane impregnaty do drewna gwarantują, że z biegiem czasu wygląd drewnianych elementów nie ulegnie zmianie. Przykładowo – niczym wcześniej niezabezpieczona drewniana ławka postawiona przed domem bardzo szybko straci swoją pierwotną barwę. Zaimpregnowana będzie wyglądała jak nowa, nie porośnie pleśnią i nie zszarzeje. Dlatego warto zdecydować się na dodatkową inwestycję w impregnaty do drewna. Przedłużają one jego żywotność i pomogą uniknąć kosztów związanych np. z renowacją mebli.


Jakie impregnaty do drewna znajdują się w naszej ofercie?

Oferta naszego sklepu jest bogata w różnego rodzaju impregnaty do drewna. Pierwszym kryterium ich wyboru zawsze powinno być zastosowanie. Poszczególne produkty są dostosowane do warunków wewnętrznych lub zewnętrznych. Sklep remontibudowa.pl oferuje impregnaty i lakiery w różnych wersjach kolorystycznych. Na stanie znajdują się m.in. następujące kolory: biały, szary, jasny dąb. Fani minimalizmu też znajdą wersję dla siebie – bezbarwną. Większość impregnatów działa na podobnej zasadzie. Chroni drewno, nadaje kolor (jeśli klient wybierze wersję kolorystyczną) oraz połysk. Bestsellerem są bezbarwne lakierobejce – pozwalają one na zabezpieczenie drewna, przy jednoczesnym zachowaniu niesamowitej barwy tego naturalnego materiału.


Bejce – to, co warto o nich wiedzieć

Pośród szerokiej gamy produktów przeznaczonych do ochrony i pielęgnacji drewna, warto przypomnieć, jak istotne są bejce – również te dostępne w sklepie remontibudowa.pl. Bejce i lakiery do drewna często występują w formie jednego produktu, zwanego lakierobejcą. Biorąc pod uwagę same bejce, warto podkreślić, że jest to produkt skuteczny podczas wykonywania wszelkich prac związanych z renowacją mebli i innych rzeczy wykonanych z drewna. Dopasowana do rodzaju drewna bejca doskonale barwi, jest łatwa w aplikacji (nie pozostawia plam) i nadaje całości charakterystyczny wygląd. Podkreśla piękno drewna, jednocześnie pielęgnując je. Jednak aby bejce rzeczywiście były skuteczne, wymagają pokrycia przez lakiery. Dlatego od razu lepiej zdecydować się na zakup lakierobejcy.


Impregnaty do drewna, lakiery, bejce – czym się kierować przy ich wyborze?

Przy wyborze preparatu przeznaczonego do drewna, zawsze najpierw należy ocenić, czy potrzebny jest produkt do użytku wewnętrznego, czy zewnętrznego. Jeśli planujesz sam zajmować się bejcowaniem lub lakierowaniem, zwróć uwagę na opinie o danym roztworze. Czy łatwo się rozprowadza i nie zostawia smug? Impregnaty do drewna, lakiery, bejce – na tym nie warto oszczędzać. Jeżeli mają pełnić swoją funkcję, czyli chronić drewno przez lata, nie powinny być kupowane z niepewnego źródła, dlatego zachęcamy do zakupów w sklepie remontibudowa.pl.