Formularz kontaktowy

Farby i Tynki

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 1466

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

1-60 of 1466

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Siatka Lista

Przy wyborze farby należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Rodzaj farby, wielkość pomieszczenia i kolor to tylko niektóre z nich. Niezwykle ważny jest również pędzel, wałek i kuweta malarska. Próbując sprostać oczekiwaniom każdego klienta, przygotowaliśmy krótką listę przedmiotów, które mogą przydać się podczas tynkowania, a później malowania ścian.


Farby i tynki – narzędzia do tynkowania

Poszczególne akcesoria różnią się między sobą w zależności od rodzaju tynkowania. Jednak najważniejszymi narzędziami są taśma, kielnia i wiadro.

 * Kielnia służy do wygładzania cienkiej warstwy tynku. Najlepszym wyborem jest taka, która składa się z płaskiego, otwartego, metalowego lub plastikowego pudełka z uchwytem na jednym końcu i otwartej, zwężającej się, wydrążonej metalowej lub plastikowej miarki na drugim końcu.

 * Wiadro służy do przechowywania wody i mieszania tynku. Powinno być wytrzymałe i odporne na przyklejanie się tynku do jego powierzchni. Na szczególną uwagę zasługuje wiadro budowlane o pojemności 20 l ze wzmocnionym dnem.

 * Taśma tynkarska służy do zabezpieczania różnego rodzaju powierzchni przed uszkodzeniami oraz zabrudzeniami, które mogłyby powstać podczas pracy.

Warto również zadbać o dodatkowe zabezpieczenie remontowanego pomieszczenia, aby nie uległo ono uszkodzeniu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest folia tynkarska BLUE DOLPHIN TAPES, która doskonale chroni przed kurzem i brudem podczas prowadzenia różnego rodzaju prac remontowych i wykończeniowych.


Farby i tynki – akcesoria do malowania

Farby i tynki, które znajdują się na ścianach, powinny zostać profesjonalnie położone, aby wytrzymały przez wiele lat i przede wszystkim wyglądały schludnie. Jednak niezwykle ważne jest również planowanie pracy przed jej rozpoczęciem. Jak wybrać odpowiedni pędzel? Odpowiadamy! Aby wybrać pędzel do malowania ścian, należy wiedzieć kilka rzeczy.


Pędzle

Jeśli malujesz płyty gipsowo-kartonowe, które nie są teksturowane ani porowate, w Twoim projekcie sprawdzi się pędzel uniwersalny. Jeśli jednak Twój projekt obejmuje powierzchnie teksturowane lub porowate, takie jak panele drewniane lub ściany gipsowe, należy rozważyć użycie pędzla z włosia, ponieważ zapewnia on większą kontrolę i lepiej rozprowadza farbę na tych materiałach.


Wałki

Przy tak dużej liczbie pędzli łatwo jest się pomylić i użyć niewłaściwego. Właśnie dlatego w asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz wałki malarskie, które są łatwe w użyciu i wygodne do przechowywania. Na przykład wałek z rączką SEMIN to profesjonalnie zaprojektowane narzędzie do malowania, które sprawdzi się na wszystkich rodzajach malowanych powierzchni – bez konieczności wielogodzinnej pracy.


Kuwety malarskie

Kuweta malarska HARDY to wyjątkowo tanie, ale funkcjonalne urządzenie. Sprawia, że wlana i rozmieszana farba nie przylega do powierzchni i daje się bardzo łatwo zebrać pędzlem czy też wałkiem. To narzędzie mimo swojej prostoty jest niezwykle ważne i potrzebne podczas wszelkich prac wykończeniowych w mieszkaniu.