Formularz kontaktowy

Przewody instalacyjne ydyp, ydy

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Przewody instalacyjne ydyp, ydy

Kable wykorzystywane w instalacjach różnią się od siebie m.in. materiałem, z którego wykonano ich powłokę ochronną. W przypadku przewodów YDY oraz YDYP jest nim polwinit. To zmiękczony polichlorek winylu, czyli popularne tworzywo sztuczne, znane jako PCW. Uzyskana poprzez jego plastyfikację stabilność chemiczna jest bardzo dobra, dlatego świetnie nadaje się on właśnie do izolowania kabli. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją techniczną tego typu produktów dostępnych w naszej ofercie.

Przewody YDY

Rozprowadzenie instalacji elektrycznej w budynku musi być przemyślane. To nie tylko właściwe rozłożenie kabli, ale też wybór odpowiednich modeli. W tym zadaniu dobrze sprawdzą się przewody YDY. Są one wykonane z miedzi, a dzięki powłoce ochronnej ze wspomnianego polwinitu dobrze sprawdzają się w zróżnicowanych warunkach – nawet przy zwiększonej wilgoci.

Przewody YDYP

W niektórych miejscach ilość przestrzeni na elementy instalacyjne jest ograniczona. Problemem jest też promień gięcia występujący w typowych kablach okrągłych. Dlatego wszędzie tam, gdzie wymagana jest większa elastyczność, najlepiej sprawdzą się przewody YDYP. Są one płaskie i odporne na wielokrotne zginanie.

Jakie są zalety izolacji z polwinitu w przypadku kabli?

Elementy urządzeń elektroenergetycznych narażone są m.in. na wysokie temperatury, w jakich są eksploatowane. W takiej sytuacji każdy z komponentów powinien być zabezpieczony przed nadmiarem ciepła. Przewody instalacyjne, w których każda z żył ma osobną powłokę ochronną z polwinitu, to właśnie YDY oraz YDYP. Materiał ten wytrzymuje trudne warunki pracy – w tym nawet temperaturę maksymalną wynoszącą 70°C.

Nie jest to jedyna zaleta izolacji ze zmiękczonego PCW. Bardzo dokładnie oplata on żyły w kablach. Jest cienki i lekki, zapewniając jednocześnie całkowite odseparowanie przewodów neutralnych od fazowych. Oferowane materiały instalacyjne zwiększają też bezpieczeństwo korzystania z urządzeń elektroenergetycznych. Izolacja z polwinitu chroni przed bezpośrednim kontaktem z prądem zwarciowym. Dzięki temu YDY oraz YDYP to kable wysokiej jakości zapobiegające również uszkodzeniom układów, w których są rozprowadzone.

.