Formularz kontaktowy

Przewody dy, lgy

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Ustaw kierunek rosnący

Siatka Lista

Przewody dy, lgy

Uzyskanie stabilnego napięcia umożliwiającego korzystanie z wielu urządzeń oświetleniowych podłączonych do jednej instalacji zapewniają jednożyłowe przewody DY. Zastosowano w nich powłokę ochronną z polwinitu, która jest wytrzymała i elastyczna. Tworzywo sztuczne nakładane jest w tym wypadku na żyłę miedzianą, która używana jest również w kablach LGY. Zapraszamy do zapoznania się z ich dokładnymi parametrami technicznymi.

DY

Przygotowanie układu rozprowadzającego prąd do poszczególnych urządzeń wymaga użycia właściwych przewodów instalacyjnych. Zarówno pod tynkiem, jak i na tynku układane mogą być kable DY – wielo- i jednożyłowe. Powinny być one jednak zabezpieczone w przeznaczonych do tego rurach. Ze względu na swoją budowę sprawdzają się one bowiem jedynie w pomieszczeniach suchych. Użyto w nich jednodrutowej żyły miedzianej.

LGY

Zastosowanie peszli jest również rekomendowane w przypadku innych kabli wykorzystywanych do zasilania prądem rozmaitych urządzeń elektroenergetycznych. Mowa o przewodach określanych jako LGY, czyli mających wielodrutową żyłę miedzianą. Są one giętkie. Najczęściej używa się ich w sprzętach RTV, a także szafach sterowniczych i kontrolnych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kabli instalacyjnych?

Istotną kwestią w przypadku tworzenia układów elektrycznych jest wartość napięcia znamionowego. Powinny być do niej dopasowane poszczególne przewody jednożyłowe lub składające się z wielu żył. Zarówno w przypadku DY, jak i LGY, możliwości w tym zakresie są stosunkowo szerokie. Wspomniane kable montażowe dobrze radzą sobie w zróżnicowanych warunkach – m.in. przy napięciu znamionowym wynoszącym 500 lub 750 V.

Przy ich zakupie należy zwrócić też uwagę na zakres temperatur pracy, średnicę czy właściwości w zakresie gięcia. Elastyczne przewody instalacyjne, wielo- i jednożyłowe, są wygodniejsze do układania i bezproblemowo rozprowadza się je w trudnych miejscach o ograniczonej przestrzeni. W celu uzyskania dokładnych informacji na temat oferowanych kabli i ich dopasowania do poszczególnych układów zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami. Wskażą oni, który z dostępnych w asortymencie produktów będzie najlepszym rozwiązaniem dla konkretnego zastosowania.